FFF 20021321-00018D1LF
20021321-00018D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00018D1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00018D1LF.pdf
Availability of 20021321-00018D1LF
QUANTITY
20021321-00018D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00018D1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00018D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package23
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00018D1LF
Related Links20021321-, 20021321-00018D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00018D1LF Details Description
Related parts for 20021321-00018D1LF
CARDEDGE 50POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SGL 6A HS 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 240W TO247 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 28POS datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMAJ datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf