FFF 20021321-00030D4LF
20021321-00030D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00030D4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00030D4LF.pdf
Availability of 20021321-00030D4LF
QUANTITY
20021321-00030D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00030D4LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00030D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package14
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00030D4LF
Related Links20021321-, 20021321-00030D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00030D4LF Details Description
Related parts for 20021321-00030D4LF
IC CPLD 64MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5MM 5-24VDC NPN datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 1, TU datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf