FFF 20021321-00044D4LF
20021321-00044D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00044D4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00044D4LF.pdf
Availability of 20021321-00044D4LF
QUANTITY
20021321-00044D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00044D4LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00044D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package9
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00044D4LF
Related Links20021321-, 20021321-00044D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00044D4LF Details Description
Related parts for 20021321-00044D4LF
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 10A SEALED datasheet.pdf
CONN ADAPT RP SMA JACK-UMC JACK datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A GOLD 18POS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
TOGGLE SWITCH BOOT GRAY datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf