FFF 20021321-00078D4LF
20021321-00078D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00078D4LF
Brief Description
Connector Receptacle 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00078D4LF.pdf
Availability of 20021321-00078D4LF
QUANTITY
20021321-00078D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00078D4LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00078D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00078D4LF
Related Links20021321-, 20021321-00078D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00078D4LF Details Description
Related parts for 20021321-00078D4LF
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GENERATOR 100MAPBGA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 540UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN CIRCUIT BOARD 2POS datasheet.pdf