FFF 20021321-00096D8LF
20021321-00096D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00096D8LF
Brief Description
Connector Receptacle 96 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00096D8LF.pdf
Availability of 20021321-00096D8LF
QUANTITY
20021321-00096D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00096D8LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00096D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions96
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00096D8LF
Related Links20021321-, 20021321-00096D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00096D8LF Details Description
Related parts for 20021321-00096D8LF
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 60A TO247AC datasheet.pdf
IC MUX 2:1 5BGPS DIFF 16-MLF datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 240 OHM 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
POWER CHASSIS 1200W 6SLOT datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf