FFF 20021323-00010D4LF
20021323-00010D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00010D4LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00010D4LF.pdf
Availability of 20021323-00010D4LF
QUANTITY
20021323-00010D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00010D4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00010D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package41
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)