FFF 20021323-00012D8LF
20021323-00012D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00012D8LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00012D8LF.pdf
Availability of 20021323-00012D8LF
QUANTITY
20021323-00012D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00012D8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00012D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package34
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00012D8LF
Related Links20021323-, 20021323-00012D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00012D8LF Details Description
Related parts for 20021323-00012D8LF
TERM BLK FEED-THRU 1-6MM WALLS datasheet.pdf
CONN CAVITY PLUG 070 SERIES GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.3PF 25V 0402 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 45W datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf