FFF 20021323-00030D4LF
20021323-00030D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00030D4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00030D4LF.pdf
Availability of 20021323-00030D4LF
QUANTITY
20021323-00030D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00030D4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00030D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00030D4LF
Related Links20021323-, 20021323-00030D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00030D4LF Details Description
Related parts for 20021323-00030D4LF
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT DEV FOR C8051F50X datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TP ACTUATOR BUTTON YELLOW datasheet.pdf
RES 1.734K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf