FFF 20021323-00036C8LF
20021323-00036C8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00036C8LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00036C8LF.pdf
Availability of 20021323-00036C8LF
QUANTITY
20021323-00036C8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00036C8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00036C8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,800
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)