FFF 20021323-00048D4LF
20021323-00048D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00048D4LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00048D4LF.pdf
Availability of 20021323-00048D4LF
QUANTITY
20021323-00048D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00048D4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00048D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00048D4LF
Related Links20021323-, 20021323-00048D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00048D4LF Details Description
Related parts for 20021323-00048D4LF
CONN RECEPT 12POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR TCXO 38.4MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
TERM .093 CRIMP PIN 14-20AWG datasheet.pdf
FERRITE CHIP 10 OHM 1.5A 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf