FFF 20021323-00048T8LF
20021323-00048T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00048T8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00048T8LF.pdf
Availability of 20021323-00048T8LF
QUANTITY
20021323-00048T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00048T8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00048T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00048T8LF
Related Links20021323-, 20021323-00048T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00048T8LF Details Description
Related parts for 20021323-00048T8LF
LED 3MM LOW CURR GREEN datasheet.pdf
CAP 600F 0% +20% 2.7V CHAS MNT datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/RED datasheet.pdf
IC NTSC/PAL/SECAM DECODR 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
INS BNCM CABLE SHTH P 50OHM 200C datasheet.pdf