FFF 20021323-00050T8LF
20021323-00050T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00050T8LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00050T8LF.pdf
Availability of 20021323-00050T8LF
QUANTITY
20021323-00050T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00050T8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00050T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00050T8LF
Related Links20021323-, 20021323-00050T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00050T8LF Details Description
Related parts for 20021323-00050T8LF
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP16S/AE16M/X datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 7.50K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V DO213AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf