FFF 20021323-00054T8LF
20021323-00054T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00054T8LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 54 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00054T8LF.pdf
Availability of 20021323-00054T8LF
QUANTITY
20021323-00054T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00054T8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00054T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00054T8LF
Related Links20021323-, 20021323-00054T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00054T8LF Details Description
Related parts for 20021323-00054T8LF
RECEPT SOCKET HOUSING 3 POS datasheet.pdf
CONN SPRING 43POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
SW ROTRY DP 200MA 0.5" PCB TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
PTC RESET 0.30A 120VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
SW FORMED LVR SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER DPDT 15A SCREW datasheet.pdf