FFF 20021323-00060D1LF
20021323-00060D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00060D1LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 60 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00060D1LF.pdf
Availability of 20021323-00060D1LF
QUANTITY
20021323-00060D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00060D1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00060D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00060D1LF
Related Links20021323-, 20021323-00060D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00060D1LF Details Description
Related parts for 20021323-00060D1LF
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 910K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HDM BP EXT TL GP POL PN 30 SAU datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf