FFF 20021323-00072D1LF
20021323-00072D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00072D1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00072D1LF.pdf
Availability of 20021323-00072D1LF
QUANTITY
20021323-00072D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00072D1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00072D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00072D1LF
Related Links20021323-, 20021323-00072D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00072D1LF Details Description
Related parts for 20021323-00072D1LF
IC CODEC 16BIT 26KSPS 30-TSSOP datasheet.pdf
WEB THIN CLIENT UPGRD (64-128) datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY TFT LCD 28-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 1/2" 5.13" datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
SWITCH DETECT SPST-NO 1MA 5V datasheet.pdf
IC CLK MULT INTERNAL LCO 10MSOP datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT RECP datasheet.pdf
47UF 16V 6,3X6,3X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf