FFF 20021521-00012T8LF
20021521-00012T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021521-00012T8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT SHRD
Datasheet Download
20021521-00012T8LF.pdf
Availability of 20021521-00012T8LF
QUANTITY
20021521-00012T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021521-00012T8LF
Internal Part NumberEIS-20021521-00012T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021521
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021521-00012T8LF
Related Links20021521-, 20021521-00012T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021521-00012T8LF Details Description
Related parts for 20021521-00012T8LF
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR PHOTODARL 100VDC 3A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 5A 12VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN DSUB 44POS F HD .350 R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf