FFF 20021621-00010T4LF
20021621-00010T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021621-00010T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD EJECT SMT
Datasheet Download
20021621-00010T4LF.pdf
Availability of 20021621-00010T4LF
QUANTITY
20021621-00010T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021621-00010T4LF
Internal Part NumberEIS-20021621-00010T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package13
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021621
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021621-00010T4LF
Related Links20021621-, 20021621-00010T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021621-00010T4LF Details Description
Related parts for 20021621-00010T4LF
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 9100PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 28 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.63V SOT23 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf