FFF 20021621-00030D8LF
20021621-00030D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021621-00030D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD EJECT SMT
Datasheet Download
20021621-00030D8LF.pdf
Availability of 20021621-00030D8LF
QUANTITY
20021621-00030D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021621-00030D8LF
Internal Part NumberEIS-20021621-00030D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021621
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021621-00030D8LF
Related Links20021621-, 20021621-00030D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021621-00030D8LF Details Description
Related parts for 20021621-00030D8LF
IDC CABLE- AKR34A/ AE34M / APK34 datasheet.pdf
CONN SCKT INSERT PLATE FOR PLCC datasheet.pdf
RES 0.075 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 160A POWRBLOK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8A 6DFN datasheet.pdf