FFF 20021814-09050T1LF
20021814-09050T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021814-09050T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
1.27 BTB STACK HD VT SMT
Datasheet Download
20021814-09050T1LF.pdf
Availability of 20021814-09050T1LF
QUANTITY
20021814-09050T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021814-09050T1LF
Internal Part NumberEIS-20021814-09050T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package720
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series20021814
PackagingTube
Number of Positions50
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Length - Overall0.630" (16.00mm)
Length - Post (Mating)0.177" (4.50mm)
Length - Stack Height0.354" (9.00mm)
Length - Tail0.098" (2.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021814-09050T1LF
Related Links20021814-, 20021814-09050T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021814-09050T1LF Details Description
Related parts for 20021814-09050T1LF
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 2% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR POLZ SQP 17POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
KNOB FEED ADJUST datasheet.pdf
OSC TCXO 12.800MHZ CMOS SMD datasheet.pdf