E-Switch 200AWMSP3T1A1M2RE
200AWMSP3T1A1M2RE picture photo
Mfg. Part Number
200AWMSP3T1A1M2RE
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
200AWMSP3T1A1M2RE.pdf
Availability of 200AWMSP3T1A1M2RE
QUANTITY
200AWMSP3T1A1M2RE Order Process
Ship out your order
Specifications of 200AWMSP3T1A1M2RE
Internal Part NumberEIS-200AWMSP3T1A1M2RE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSwitch Basics
Power Switch Overview
RoHS Information200A Series RoHS Cert of Compliance
3D Model200AWMSPxT1A1M2xE.stp
FamilyToggle Switches
Series200A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length10.16mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Electrical Life50,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)200AWMSP3T1A1M2RE
Related Links200AWMSP, 200AWMSP3T1A1M2RE Datasheet, E-Switch Distributor
200AWMSP3T1A1M2RE Details Description
Related parts for 200AWMSP3T1A1M2RE
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
MIN-SAS HD ASY 4X4 12G 30AWG .5M datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 96NS TBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf