Johanson Technology Inc. 201R07S2R1AV4T
201R07S2R1AV4T picture photo
Mfg. Part Number
201R07S2R1AV4T
Brief Description
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
201R07S2R1AV4T.pdf
Availability of 201R07S2R1AV4T
QUANTITY
201R07S2R1AV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 201R07S2R1AV4T
Internal Part NumberEIS-201R07S2R1AV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)201R07S2R1AV4T
Related Links201R07S, 201R07S2R1AV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
201R07S2R1AV4T Details Description
Related parts for 201R07S2R1AV4T
CHOKE COMMON MODE 6.8MH PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
301 METRAL HDR RA STB 4X6 datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 305 OHM 1% 10W datasheet.pdf
STRIP MARKER 6 Y datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 6AWG SILVR 4MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf