TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-100/86-0
202A111-100/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-100/86-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202A111-100/86-0.pdf
Availability of 202A111-100/86-0
QUANTITY
202A111-100/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-100/86-0
Internal Part NumberEIS-202A111-100/86-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 202A1
TypeBoot
Shell Size - Insert11
FeaturesAdhesive Coating
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible, Halogen Free
Large Diameter Supplied0.590" (15.0mm)
Large Diameter Recovered0.250" (6.4mm)
Small Diameter Supplied0.410" (10.4mm)
Small Diameter Recovered0.091" (2.3mm)
Large Recovered Length0.560" (14.2mm)
Small Recovered Length0.230" (5.8mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.000" (25.4mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-100/86-0
202A111-100/86-0 Details Description
Related parts for 202A111-100/86-0
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
KIT REFERENCE DESIGN ADNS-6030 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX1479 433MHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST SC706 datasheet.pdf
MOD CORD SGL-ENDED 8-8 BLACK 14' datasheet.pdf
CAP TANT 440UF 10V 20% SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 3MM RND T/H datasheet.pdf