TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-25-G06/225-0
202A111-25-G06/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-25-G06/225-0
Brief Description
TFIT POLY MOLDED P
Datasheet Download
202A111-25-G06/225-0.pdf
Availability of 202A111-25-G06/225-0
QUANTITY
202A111-25-G06/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-25-G06/225-0
Internal Part NumberEIS-202A111-25-G06/225-0
Shell Size - Insert11
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.571" (14.5mm)
Large Diameter Recovered0.250" (6.4mm)
Small Diameter Supplied0.571" (14.5mm)
Small Diameter Recovered0.028" (0.7mm)
Large Recovered Length0.550" (14.0mm)
Small Recovered Length0.236" (6.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered0.984" (25.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-25-G06/225-0
202A111-25-G06/225-0 Details Description
Related parts for 202A111-25-G06/225-0
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN SEALING KIT ANGLED HSGING datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 22POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 10.16MM datasheet.pdf