TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-25-G07-0
202A111-25-G07-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-25-G07-0
Brief Description
BOOT STRAIGHT
Datasheet Download
202A111-25-G07-0.pdf
Availability of 202A111-25-G07-0
QUANTITY
202A111-25-G07-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-25-G07-0
Internal Part NumberEIS-202A111-25-G07-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMicro Molded Overview
Standard Package1
Shell Size - Insert11
FeaturesFluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.670" (17.0mm)
Large Diameter Recovered0.310" (7.9mm)
Small Diameter Supplied0.669" (17.0mm)
Small Diameter Recovered0.087" (2.2mm)
Large Recovered Length0.550" (14.0mm)
Small Recovered Length0.236" (6.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered0.984" (25.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-25-G07-0
202A111-25-G07-0 Details Description
Related parts for 202A111-25-G07-0
IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRAND 14AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
LED HB CXA3050 SERIES datasheet.pdf
RES 100 OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf