TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A185-100/180-0
202A185-100/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A185-100/180-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202A185-100/180-0.pdf
Availability of 202A185-100/180-0
QUANTITY
202A185-100/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A185-100/180-0
Internal Part NumberEIS-202A185-100/180-0
TypeBoot
Shell Size - Insert85
FeaturesAdhesive Coating
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible, Halogen Free
Large Diameter Supplied2.539" (64.5mm)
Large Diameter Recovered1.660" (42.2mm)
Small Diameter Supplied2.071" (52.6mm)
Small Diameter Recovered0.713" (18.1mm)
Large Recovered Length3.550" (90.2mm)
Small Recovered Length1.880" (47.8mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered6.350" (161.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A185-100/180-0
202A185-100/180-0 Details Description
Related parts for 202A185-100/180-0
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMA datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 8-MLF (2x2) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC DGTL AUD PWM PROC 8CH 56HTSSO datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 50V SMD datasheet.pdf