TE Connectivity Raychem Cable Protection 202A196-25/86-0
202A196-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A196-25/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202A196-25/86-0.pdf
Availability of 202A196-25/86-0
QUANTITY
202A196-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A196-25/86-0
Internal Part NumberEIS-202A196-25/86-0
TypeBoot
Shell Size - Insert96
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied3.343" (84.9mm)
Large Diameter Recovered2.193" (55.7mm)
Small Diameter Supplied3.343" (84.9mm)
Small Diameter Recovered1.000" (25.4mm)
Large Recovered Length4.450" (113.0mm)
Small Recovered Length2.450" (62.2mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered8.370" (212.6mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A196-25/86-0
202A196-25/86-0 Details Description
Related parts for 202A196-25/86-0
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 220MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 88LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf