TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202C653-50-0
202C653-50-0 picture photo
Mfg. Part Number
202C653-50-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202C653-50-0.pdf
Availability of 202C653-50-0
QUANTITY
202C653-50-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202C653-50-0
Internal Part NumberEIS-202C653-50-0
SeriesThermofit 202C6
TypeBoot
Shell Size - Insert53
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied2.160" (54.9mm)
Large Diameter Recovered1.100" (27.9mm)
Small Diameter Supplied2.160" (54.9mm)
Small Diameter Recovered0.880" (22.4mm)
Large Recovered Length-
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered6.750" (171.5mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202C653-50-0
202C653-50-0 Details Description
Related parts for 202C653-50-0
MOSFET N-CH 450V 8.8A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 1000CPR 6MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V LFPAK datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE DUCT Y-REDUCER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf