TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202D285-25-0
202D285-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
202D285-25-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202D285-25-0.pdf
Availability of 202D285-25-0
QUANTITY
202D285-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202D285-25-0
Internal Part NumberEIS-202D285-25-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification202yyy Title Block 12/Mar/2014
SeriesThermofit 202D2
TypeBoot
Shell Size - Insert85
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied2.480" (63.0mm)
Large Diameter Recovered1.850" (47.0mm)
Small Diameter Supplied1.732" (44.0mm)
Small Diameter Recovered0.688" (17.5mm)
Large Recovered Length0.629" (16.0mm)
Small Recovered Length6.023" (153.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered7.992" (203.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202D285-25-0
202D285-25-0 Details Description
Related parts for 202D285-25-0
RES 3K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
IC INTERFACE SOCKET XLP 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANGL PWR DIST BX 125V15A 25 datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 462V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf