TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K121-4-0
202K121-4-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K121-4-0
Brief Description
FLEX POLY MOLDED PART
Datasheet Download
202K121-4-0.pdf
Availability of 202K121-4-0
QUANTITY
202K121-4-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K121-4-0
Internal Part NumberEIS-202K121-4-0
TypeBoot
Shell Size - Insert21
FeaturesFlame Retardant, Lip
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied0.945" (24.0mm)
Large Diameter Recovered0.410" (10.4mm)
Small Diameter Supplied0.944" (24.0mm)
Small Diameter Recovered0.220" (5.6mm)
Large Recovered Length0.826" (21.0mm)
Small Recovered Length0.330" (8.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.496" (38.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K121-4-0
Related Links202K1, 202K121-4-0 Datasheet, TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine Distributor
202K121-4-0 Details Description
Related parts for 202K121-4-0
IC FLASH 32MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 24POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.08A 396 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 7.6A PG-TO252 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf