Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-127-C3-R0
ATS-16B-127-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-127-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16B-127-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16B-127-C3-R0
QUANTITY
ATS-16B-127-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-127-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-127-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-127-C3-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-127-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-127-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-127-C3-R0
SWITCH KNOB SQ 2-POS SPDT ILL datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.034" .065" datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 24.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 5.84"LX4.27"W datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 8SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 10POS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf