TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K142-25-G03/225-0
202K142-25-G03/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K142-25-G03/225-0
Brief Description
TFIT POLY MOLDED P
Datasheet Download
202K142-25-G03/225-0.pdf
Availability of 202K142-25-G03/225-0
QUANTITY
202K142-25-G03/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K142-25-G03/225-0
Internal Part NumberEIS-202K142-25-G03/225-0
TypeBoot
Shell Size - Insert42
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant, Lip
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.160" (29.5mm)
Large Diameter Recovered0.650" (16.5mm)
Small Diameter Supplied1.160" (29.5mm)
Small Diameter Recovered0.220" (5.6mm)
Large Recovered Length1.377" (35.0mm)
Small Recovered Length0.669" (17.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.640" (67.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K142-25-G03/225-0
202K142-25-G03/225-0 Details Description
Related parts for 202K142-25-G03/225-0
IC REG LDO 5V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 18.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES 180 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE PIN datasheet.pdf