TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K153-25-00/225-0
202K153-25-00/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K153-25-00/225-0
Brief Description
TFIT POLY MOLDED P
Datasheet Download
202K153-25-00/225-0.pdf
Availability of 202K153-25-00/225-0
QUANTITY
202K153-25-00/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K153-25-00/225-0
Internal Part NumberEIS-202K153-25-00/225-0
TypeBoot
Shell Size - Insert53
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant, Lip, Potting (Injection) Port
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.358" (34.5mm)
Large Diameter Recovered0.823" (20.9mm)
Small Diameter Supplied1.358" (34.5mm)
Small Diameter Recovered0.270" (6.9mm)
Large Recovered Length1.650" (42.0mm)
Small Recovered Length0.768" (19.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.150" (80.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K153-25-00/225-0
202K153-25-00/225-0 Details Description
Related parts for 202K153-25-00/225-0
ROUND SPACER #4 S STEEL 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 650MHZ SC70-5 datasheet.pdf
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf