TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K163-100-01/86-0
202K163-100-01/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K163-100-01/86-0
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
202K163-100-01/86-0.pdf
Availability of 202K163-100-01/86-0
QUANTITY
202K163-100-01/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K163-100-01/86-0
Internal Part NumberEIS-202K163-100-01/86-0
TypeBoot
Shell Size - Insert63
FeaturesAdhesive Coating, Lip
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible, Halogen Free
Large Diameter Supplied1.634" (41.5mm)
Large Diameter Recovered1.050" (26.7mm)
Small Diameter Supplied0.925" (23.5mm)
Small Diameter Recovered0.330" (8.4mm)
Large Recovered Length1.610" (41.0mm)
Small Recovered Length0.830" (21.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.110" (79.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K163-100-01/86-0
202K163-100-01/86-0 Details Description
Related parts for 202K163-100-01/86-0
KNOB CLR/MATTE.75"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
XFRMR 600:470 PCB datasheet.pdf
INTERFACE MOD FOR LTPOWERPLAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V C0G 1206 datasheet.pdf