Sensata Technologies/Airpax 203-22-1-61F-103-4-1-13
203-22-1-61F-103-4-1-13 picture photo
Mfg. Part Number
203-22-1-61F-103-4-1-13
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER
Datasheet Download
203-22-1-61F-103-4-1-13.pdf
Availability of 203-22-1-61F-103-4-1-13
QUANTITY
203-22-1-61F-103-4-1-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 203-22-1-61F-103-4-1-13
Internal Part NumberEIS-203-22-1-61F-103-4-1-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series203
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationGreen
Illumination Voltage (Nominal)120V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)203-22-1-61F-103-4-1-13
Related Links203-22-1-61, 203-22-1-61F-103-4-1-13 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
203-22-1-61F-103-4-1-13 Details Description
Related parts for 203-22-1-61F-103-4-1-13
THERMISTOR 5K OHM +/-0.10 C datasheet.pdf
IC DVR CURRENT SENSE 1CH 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SSMINI3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC USB QUICK CHARGER 2.0 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.0013 OHM 1% 3W 2726 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf