TE Connectivity AMP Connectors 206M022-19A16-CS8061
206M022-19A16-CS8061 picture photo
Mfg. Part Number
206M022-19A16-CS8061
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE
Datasheet Download
206M022-19A16-CS8061.pdf
Availability of 206M022-19A16-CS8061
QUANTITY
206M022-19A16-CS8061 Order Process
Ship out your order
Specifications of 206M022-19A16-CS8061
Internal Part NumberEIS-206M022-19A16-CS8061
Cable Opening-
Diameter - Outside1.596" (40.55mm)
Shell Size - Insert22
Thread Size1 5/16-18 UNEF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)206M022-19A16-CS8061
Related Links206M022-19, 206M022-19A16-CS8061 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
206M022-19A16-CS8061 Details Description
Related parts for 206M022-19A16-CS8061
CONN RING 16-22 AWG #5/16 PL-GRP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DIG AUDIO TRANSMTR 5V 28TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5A 6SON datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 0804 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
GUARD LOWER datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf