TE Connectivity Raychem Cable Protection 207W213-25-01/86-0
207W213-25-01/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
207W213-25-01/86-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
207W213-25-01/86-0.pdf
Availability of 207W213-25-01/86-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
207W213-25-01/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 207W213-25-01/86-0
Internal Part NumberEIS-207W213-25-01/86-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 207W2
TypeFeed Through
Shell Size - Insert13
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.470" (11.9mm)
Large Diameter Recovered0.470" (11.9mm)
Small Diameter Supplied0.390" (9.9mm)
Small Diameter Recovered0.150" (3.8mm)
Large Recovered Length-
Small Recovered Length0.600" (15.3mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.440" (62.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)207W213-25-01/86-0
207W213-25-01/86-0 Details Description
Related parts for 207W213-25-01/86-0
IC INVERTER HEX SCHMITT 14TSSOP datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 1A datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES .5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630V AXIAL datasheet.pdf