TE Connectivity Raychem Cable Protection 207W223-100-01/180-0
207W223-100-01/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
207W223-100-01/180-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
207W223-100-01/180-0.pdf
Availability of 207W223-100-01/180-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
207W223-100-01/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 207W223-100-01/180-0
Internal Part NumberEIS-207W223-100-01/180-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 207W2
TypeFeed Through
Shell Size - Insert23
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible
Large Diameter Supplied0.780" (19.8mm)
Large Diameter Recovered0.780" (19.8mm)
Small Diameter Supplied0.710" (18.0mm)
Small Diameter Recovered0.270" (6.9mm)
Large Recovered Length-
Small Recovered Length0.768" (19.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.834" (72.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)207W223-100-01/180-0
207W223-100-01/180-0 Details Description
Related parts for 207W223-100-01/180-0
IC REG/CTRLR ACPI DUAL DDR 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 24 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 55POS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
THERMISTOR 10K OHM CLIP-ON datasheet.pdf