Amphenol Industrial 97-3106A16-9P-940
97-3106A16-9P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16-9P-940
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16-9P-940.pdf
Availability of 97-3106A16-9P-940
QUANTITY
97-3106A16-9P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16-9P-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A16-9P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16-9P-940
Related Links97-3106A, 97-3106A16-9P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16-9P-940 Details Description
Related parts for 97-3106A16-9P-940
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DEVICENET CARD 3.3/5V BUS datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
BCF 3.81/10/180FZE SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 155MA 4.5 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W DO204AL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG BLK datasheet.pdf