TE Connectivity Raychem Cable Protection 207W234-25-01/42-0
207W234-25-01/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
207W234-25-01/42-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
207W234-25-01/42-0.pdf
Availability of 207W234-25-01/42-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
207W234-25-01/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 207W234-25-01/42-0
Internal Part NumberEIS-207W234-25-01/42-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 207W2
TypeFeed Through
Shell Size - Insert34
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.220" (31.0mm)
Large Diameter Recovered1.220" (31.0mm)
Small Diameter Supplied1.100" (28.0mm)
Small Diameter Recovered0.472" (12.0mm)
Large Recovered Length-
Small Recovered Length1.060" (27.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.425" (87.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)207W234-25-01/42-0
207W234-25-01/42-0 Details Description
Related parts for 207W234-25-01/42-0
JUMPER-H1503TR/A3048L/X 4" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MONO 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH A195 TNCM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL 100KSPS 0XCEPT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 160POS .050 SMD datasheet.pdf