Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-52-2-1-100
209-2-1REC4-52-2-1-100 picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-52-2-1-100
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
Datasheet Download
209-2-1REC4-52-2-1-100.pdf
Availability of 209-2-1REC4-52-2-1-100
QUANTITY
209-2-1REC4-52-2-1-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-52-2-1-100
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-52-2-1-100
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-52-2-1-100
Related Links209-2-1REC4, 209-2-1REC4-52-2-1-100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-2-1REC4-52-2-1-100 Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-52-2-1-100
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TOOL ALIGNMENT 3CH 28MM CW datasheet.pdf
POT 500 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP 20KVP 100PF 20% datasheet.pdf