Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 125VDC
Datasheet Download
209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V.pdf
Availability of 209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
QUANTITY
209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series209
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-52-2-8-30-H-V
CAP ALUM 680UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC 8BIT PRIORITY ENCODER 16SO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 85POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf