Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
Datasheet Download
209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V.pdf
Availability of 209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
QUANTITY
209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-52-2-9-100-H-V
DC/DC CONVERTER 1.8V 14W datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.87VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HDSL FRONT END 48-SSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 880MA 230 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 39MH 42MA 74.2 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf