Sensata Technologies/Airpax 209-3-1REC4-42F-4-9-100
209-3-1REC4-42F-4-9-100 picture photo
Mfg. Part Number
209-3-1REC4-42F-4-9-100
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC
Datasheet Download
209-3-1REC4-42F-4-9-100.pdf
Availability of 209-3-1REC4-42F-4-9-100
QUANTITY
209-3-1REC4-42F-4-9-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-3-1REC4-42F-4-9-100
Internal Part NumberEIS-209-3-1REC4-42F-4-9-100
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-3-1REC4-42F-4-9-100
Related Links209-3-1REC4, 209-3-1REC4-42F-4-9-100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-3-1REC4-42F-4-9-100 Details Description
Related parts for 209-3-1REC4-42F-4-9-100
CONN PIN 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 4A/3A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917 datasheet.pdf