Sensata Technologies/Airpax 209-3-1REC4-64-3-8-40
209-3-1REC4-64-3-8-40 picture photo
Mfg. Part Number
209-3-1REC4-64-3-8-40
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 120/240VAC
Datasheet Download
209-3-1REC4-64-3-8-40.pdf
Availability of 209-3-1REC4-64-3-8-40
QUANTITY
209-3-1REC4-64-3-8-40 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-3-1REC4-64-3-8-40
Internal Part NumberEIS-209-3-1REC4-64-3-8-40
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-3-1REC4-64-3-8-40
Related Links209-3-1REC, 209-3-1REC4-64-3-8-40 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-3-1REC4-64-3-8-40 Details Description
Related parts for 209-3-1REC4-64-3-8-40
RES 205K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 13POS 1.00MM R/A datasheet.pdf