3M 21.55MM-13.21MM-25-8810
21.55MM-13.21MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
21.55MM-13.21MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
21.55MM X 13.21MM 1=25/PK
Datasheet Download
21.55MM-13.21MM-25-8810.pdf
Availability of 21.55MM-13.21MM-25-8810
QUANTITY
21.55MM-13.21MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 21.55MM-13.21MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-21.55MM-13.21MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline13.21mm x 21.55mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)21.55MM-13.21MM-25-8810
Related Links21.55MM-13., 21.55MM-13.21MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
21.55MM-13.21MM-25-8810 Details Description
Related parts for 21.55MM-13.21MM-25-8810
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MOD FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1/8-27NPT 20MA datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 24POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
CBL 24POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
KPT 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf