3M 21.55MM-13.21MM-25-8815
21.55MM-13.21MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
21.55MM-13.21MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
21.55MM X 13.21MM 1=25/PK
Datasheet Download
21.55MM-13.21MM-25-8815.pdf
Availability of 21.55MM-13.21MM-25-8815
QUANTITY
21.55MM-13.21MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 21.55MM-13.21MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-21.55MM-13.21MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline13.21mm x 21.55mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)21.55MM-13.21MM-25-8815
Related Links21.55MM-13., 21.55MM-13.21MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
21.55MM-13.21MM-25-8815 Details Description
Related parts for 21.55MM-13.21MM-25-8815
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 26PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK MULTIPLE QD TO220-7 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 145MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 300MA TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf