3M 21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
21.59MM-7.62MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
21.59MM X 7.62MM 1=25/PK
Datasheet Download
21.59MM-7.62MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
QUANTITY
21.59MM-7.62MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline7.62mm x 21.55mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
Related Links21.59MM-7.62M, 21.59MM-7.62MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
21.59MM-7.62MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 3W 6028 datasheet.pdf
SLDSW 5A 0.5M NONE WIRES datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
KJL 7 23 B J/N datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf