Bourns Inc. 2100LL-150-H-RC
2100LL-150-H-RC picture photo
Mfg. Part Number
2100LL-150-H-RC
Brief Description
FIXED IND 15UH 10.5A 6 MOHM TH
Datasheet Download
2100LL-150-H-RC.pdf
Availability of 2100LL-150-H-RC
QUANTITY
2100LL-150-H-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2100LL-150-H-RC
Internal Part NumberEIS-2100LL-150-H-RC
Standard Package144
Material - CoreSendust
Inductance15µH
Tolerance±15%
Current Rating10.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2100LL-150-H-RC
Related Links2100LL-, 2100LL-150-H-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2100LL-150-H-RC Details Description
Related parts for 2100LL-150-H-RC
IC REG BUCK ADJ 3A TO220-7 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 20K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES MO 3W 13 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .125 X .250 datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf