Bourns Inc. 2100LL-331-V-RC
2100LL-331-V-RC picture photo
Mfg. Part Number
2100LL-331-V-RC
Brief Description
FIXED IND 330UH 2.5A 103 MOHM TH
Datasheet Download
2100LL-331-V-RC.pdf
Availability of 2100LL-331-V-RC
QUANTITY
2100LL-331-V-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2100LL-331-V-RC
Internal Part NumberEIS-2100LL-331-V-RC
Standard Package112
Material - CoreSendust
Inductance330µH
Tolerance±15%
Current Rating2.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)103 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2100LL-331-V-RC
Related Links2100LL-, 2100LL-331-V-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2100LL-331-V-RC Details Description
Related parts for 2100LL-331-V-RC
IC SMARTSOCKET 16K/64K 28-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLU,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1MM JMPR 152 LGT TYPE A 5 POS datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
RFSW,N,14.0 datasheet.pdf
CAP FILM 68UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf