Bourns Inc. 2100LL-4R7-V-RC
2100LL-4R7-V-RC picture photo
Mfg. Part Number
2100LL-4R7-V-RC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 14A 3 MOHM TH
Datasheet Download
2100LL-4R7-V-RC.pdf
Availability of 2100LL-4R7-V-RC
QUANTITY
2100LL-4R7-V-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2100LL-4R7-V-RC
Internal Part NumberEIS-2100LL-4R7-V-RC
Standard Package112
Material - CoreSendust
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating14A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2100LL-4R7-V-RC
Related Links2100LL-, 2100LL-4R7-V-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2100LL-4R7-V-RC Details Description
Related parts for 2100LL-4R7-V-RC
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5A CPH6 datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.050" 60 POS datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN LC datasheet.pdf
Low Capacitance, Low Charge Injection, [15 V/+12 V iCMOS SPST in SOT-23 IC datasheet.pdf